Biblioteka proponuje

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”

Zapraszamy do udziału II międzyszkolny konkurs fotograficzny „Ubierz się w książkę”. Poniżej znajduję się regulamin. Zapraszamy!

Regulamin

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV- VIII  bydgoskich szkół podstawowych, miłośników książek i fotografii. Polega na sfotografowaniu okładki książki wraz ze swoją twarzą lub sylwetką, tak aby stanowiły spójną całość.
Organizatorzy:
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach
oraz
Szkoła Podstawowa nr 13 w Zespole Szkół nr 29 w Bydgoszczy

Cele konkursu:

– promocja czytelnictwa i książki w niekonwencjonalny sposób
– rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów
– upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki

Zasady uczestnictwa:

  • Każdy uczestnik ma za zadanie wykonanie fotografii z wykorzystaniem okładki książki. Zdjęcie należy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: izaost@op.ploraz dołączyć informację z imieniem i nazwiskiem autora, nazwą szkoły i klasy.
  • Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym.
  • Prace nie powinny być nigdzie wcześniej publikowane.
  • Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatorów. Decyzje jury są ostateczne.
  • Najlepsze prace będą eksponowane na stronach internetowych organizatorów.
  • Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  • Złożone prace przechodzą na własność organizatorów.
  • Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na udział w konkursie  i przetwarzanie danych osobowych podpisana przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka – załącznik nr 1

Terminy:

  • Termin składania prac upływa 5 czerwca 2020 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu, nastąpi najpóźniej do końca czerwca br.

Organizatorzy:
mgr Izabela Ostrowska- nauczyciel bibliotekarz
mgr Patrycja Sobierajska- nauczyciel języka polskiego

pliki do pobrania:

Regulamin konkursu (plik pdf)

załącznik nr 1 (plik pdf)

Poczytaj o Święcie 3 Maja

Zapraszamy do zapoznania z poniższą prezentacją.

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Zapraszam także do obejrzenia tablicy interaktywnej dotyczącej Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dowiesz się z niej, klikając w odpowiednie ikonki bardzo ciekawych rzeczy na ten temat :)

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – tablica interaktywna

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy  Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostałypodświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in upblue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.

Ten dzień jest dla mnie szczególny. To święto osób, z którymi mam przyjemność pracować. Każdego dnia uczycie mnie innego spojrzenia na świat, otoczenie i ludzi. Jesteście  wyjątkowi 😊.

Z okazji tego święta ogłaszam konkurs dla uczniów naszej szkoły : Zróbcie zdjęcie wyjątkowej pary skarpet, takich nie do pary, które nią są. Zdjęcie proszę przesłać na pocztę izaost@edupolis.pl.

Najlepsze zostaną opublikowane na naszej szkolnej stronie. 

Zachęcam do udziału i wspólnej zabawy.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci-to święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – w 1979 roku.

Z okazji święta, biblioteki, domy kultury czy księgarnie organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci – warsztaty, dyskusje, wystawy, itp. Niestety dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej.:(

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

Mamo, tato, siostro, bracie -,,Weź przeczytaj, weź nie pytaj” – zgodnie ze słowami piosenki uczniów naszej szkoły.

Mamy na to teraz więcej czasu😊.

Skip to content