Gmina Białe Błota otrzymała 744 400,00 zł na wyposażenie szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne w ramach rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI!

Część zakupów została zrealizowana przez placówki jeszcze przed końcem ubiegłego roku, dzięki czemu zaraz po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie będą mogli skorzystać z nowych pomocy dydaktycznych. Pozostała część sprzętu trafi do szkół w najbliższym czasie.

W ramach całkowitej kwoty wsparcia Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach otrzymała 418 500,00 zł, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie otrzymała 255 900,00 zł, a Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach otrzymała 70 000,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Zakup wyposażenie finansowany jest w 100% ze środków pochodzących z programu.