Co robimy w świetlicy

KONKURS NA CUDAKA Z WARZYW I OWOCÓW

Tegoroczne obchody Dnia Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole tradycyjnie splotły się z rozstrzygnięciem konkursu na cudaka z warzyw i owoców. Dzięki kreatywności naszych uczniów powstały piękne prace konkursowe, które wzbudziły podziw oceniających i przysporzyły im sporo pracy, gdyż wybór najlepszej z nich nie był łatwą decyzją. Po długiej naradzie  zadecydowano, że pierwsze miejsce należy się Paulinie Lorek z klasy IIIa, drugie Aleksandrowi Szudrowiczowi z IVb, zaś trzecie Karolinie Ziemskiej z IIa. Postanowiono przyznać również trzy wyróżnienia: Martynie Giersz, Liliannie Bentowskiej i Klaudii Jagielskiej. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy laureatom i wyróżnionym i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się za rok.

I miejsce – Paulina Lorek kl. 3a
II miejsce – Aleksander Szudrowicz kl. 4b
III miejsce – Karolina Ziemska kl. 2a

ZIMA W ŚWIETLICY

W POGONI ZA ŚW. MIKOŁAJEM

HU, HU, HA NASZA ZIMA NIE JEST ZŁA

25 PAŻDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ JEŻA

zABAWY ŚWIETLICOWE

Dni są coraz chłodniejsze i nie zawsze możemy wyjść na boisko szkolne czy plac zabaw. Jednak dzieci są twórcze i wspaniałe. Zobaczcie jak świetnie się bawią budując farmy, zamki i warownie. Dziękujemy Marcelowi z kl.2 i jego bratu Maksymowi z oddziału “0”, którzy pozyskali od darczyńców zabawkowe zwierzątka do wspólnej zabawy w świetlicy.

TYDZIEŃ DYNI W ŚWIETLICY z kLASĄ 3a i 3b

“Tydzień dyni” obchodziliśmy również w świetlicy w budynku nr 2 (klasy trzecie). Oto fotorelacja z zajęć.

UWAGA! Ruszają “Małe Dratewki”: przynajmniej raz w miesiącu klasy trzecie będą miały w ramach zajęć świetlicowych zajęcia z szycia, które poprowadzi Magdalena Zdunek.

TYDZIEŃ DYNI W ŚWIETLICY

W ostatnim tygodniu października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej „Tydzień dyni”. Wszystkie nasze aktywności były związane z tym jesiennym warzywem. Tworzyliśmy dynie z kolorowego papieru, dynie orgiami, dynie z rolek papieru toaletowego, z waty i krepy itp. Szyliśmy dynie z filcu, malowaliśmy dynie samodzielnie zrobioną farbą, graliśmy w „Dyniowe Bingo” oraz wykonywaliśmy dyniowy wulkan.

Nie obyło się bez zabaw ruchowych z dynią w roli głównej m.in. toczyliśmy dynie, wykonywaliśmy dyniowy slalom, rzucaliśmy do dyniowego celu. Podczas zajęć świetlicowych mieliśmy też okazję dowiedzieć się , czym jest dynia – poznaliśmy rodzaje dyni, dowiedzieliśmy się , co można zrobić z dyni, jak powstaje dynia oraz poznaliśmy jej budowę.

To był niezapomniany tydzień pełen dyniowej zabawy 😊

Skip to content