Przedszkolaki w Toruniu

W dniu 26 maja oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach uczestniczył w wycieczce do Torunia. Punktem kulminacyjnym wycieczki było Planetarium.
Rozpoczęliśmy od zwiedzania Orbitarium, gdzie wszyscy mogli się zapoznać z historią powstania Planetarium oraz zobaczyć zestaw interaktywnych urządzeń i modeli, które tłumaczą ciekawe zjawiska zachodzące we Wszechświecie. A wszystko to poprzez zabawę, proste eksperymenty i w atrakcyjnej formie.

Największe wrażenie na uczniach zrobiło “serce” Planetarium Toruńskiego, czyli ważący ponad dwie tony potężny projektor. Tam pod wielką kopułą dzieci zobaczyły niebo wiernie naśladujące rzeczywisty firmament i uczestniczyły w seansie „Cudowna podróż”. Dzieci z zachwytem przyglądały się sklepieniu niebieskiemu z ogromem gwiazd. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udaliśmy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Poznaliśmy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdziliśmy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki.

Po seansie ruszyliśmy w drogę po urokliwych zakątkach Torunia – starówka, Bulwar Filadelfijski no i oczywiście nie mogło się obyć bez uczty piernikowej nad brzegiem Wisły.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły, gdzie wykonały piękne obrazki na temat “Wycieczka do planetarium”. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca, bo każda wycieczka do Planetarium to nowa podróż w nieznane.

Aleksandra Okraska

Galeria zdjęć