III rocznica nadania imienia szkole

To już trzeci rok nauki w Szkole Podstawowej w Przyłękach, przeżyty pod patronatem ks. Jana Twardowskiego. Z okazji rocznicy 30 maja w Kościele pod wezwaniem NMP w Przyłękach odbyła się uroczysta Msza Święta, poprzedzona prelekcją i prezentacją multimedialną, poświęcona osobie Patrona szkoły.

Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem: „Miłość niejedno ma imię.” W Przyłękach wszyscy już wiedzą, że ksiądz Jan Twardowski był nie tylko wspaniałym poetą, ale przede wszystkim dobrym, godnym naśladowania człowiekiem, przyjacielem dzieci i miłośnikiem przyrody. Nie przez przypadek mówi się o nim jako o „Janie od Biedronki”.

Blasku obchodom dodały: przepiękna aranżacja wnętrz szkoły i kościoła, oddająca ducha twórczości Twardowskiego, wystawa fotografii upamiętniającej nadanie imienia z przed trzech lat oraz przedstawienie teatralne oparte na motywach poezji. Szczególnie to ostatnie zasługuje na uwagę. Młodzież z klas: 5 i 6 pod kierunkiem pań: K. Pasiecznej – Szpuleckiej i M. Komórek w nietuzinkowy sposób – nawiązując do współczesności i scen z jej życia wziętych, wyraziła jak ciągle bliskie każdemu pokoleniu i aktualne są wiersze księdza Jana.

Bardzo dziękujemy: Dzieciom, Rodzicom, Mieszkańcom Przyłęk, Przedstawicielkom Władz Gminy Białe Błota oraz Panu Sołtysowi za uświetnienie tej ważnej dla naszego środowiska uroczystości.

Iwona Osesek