Czerwiec to czas wycieczek szkolnych

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego już 1.06. br wyruszyli na ciekawą wyprawę do Łochowa. Niby niedaleko, a jednak bardzo interesująco.

Spotkanie z Panem Leśniczym Ryszardem WojnarowiczemDzieci spotkały się z Panem Leśniczym, Ryszardem Wojnarowskim, który oprowadził je po leśnej ścieżce dydaktycznej, podzielił się ciekawostkami przyrodniczymi, pokazał jak wyglądają świeże ślady zwierząt, wyzwalając u dzieci zmysł tropicieli oraz wprowadził do ogrodu dendrologicznego, prezentując przepiękne okazy drzew i krzewów.
Na koniec zaprosił wszystkich na odpoczynek przy ognisku.

Atrakcjom jednak nie było końca, ponieważ czekała jeszcze na uczniów niespodzianka w gospodarstwie Państwa Zielińskich. Ich córka, Sandra, zorganizowała spacer w siodle na klaczy imieniem Duma, każdemu dziecku, które tylko miało na to ochotę.
Dla niektórych był to pierwszy kontakt z koniem, dlatego wrażenia były bardzo silne.

Dzieci wracały z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone i już nie mogą się doczekać kolejnych emocji, a trzeba pochwalić się, że nie będą długo na nie czekały, bo już 21 czerwca wyjeżdżają na dwudniową wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego.

Małgorzata Behrendt