ZAPOWIEDŹ WYDARZEŃ W MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCU BIBLIOTEK SZKOLNYCH “Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”

W październiku będziemy obchodzić  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w szkole będzie odbywać się wiele ciekawych akcji czytelniczych i konkursów bibliotecznych.

Akcje czytelnicze:

Kontynuacja rozpoczętej w 2019 roku ‘’ Baśni Szkoły Podstawowej w Przyłękach ‘’ i napisanie kolejnego rozdziału książki wraz z ilustracjami wykonanymi przez uczniów. Dzieło będzie tworzone w ramach godziny wychowawczej.

Zbiórka przeczytanych książek z okładką, na której jest  portret  autora  lub portret innej osoby tzw. ,,Książka z twarzą”.

Konkursy biblioteczne:

Konkurs fotograficzny pt. „Z książką mi do twarzy” na wykonanie fotografii w formacie 15 x 21 lub większej polegający na sfotografowaniu miejsca spotkań z książką, np. biblioteczki w swoim rodzinnym domu lub domu rodziny czy znajomych lub zupełnie innych miejscach, gdzie czytamy.

Międzyklasowy konkurs pt. ‘’Wierszowanie nie takie trudne’’ – każda klas będzie tworzyć wiersz z tytułów wierszy bez dokonywania jakiejkolwiek zmiany w pierwotnych tytułach wierszy.

Konkurs pt. ‘’ Booktalking ‘’zadaniem uczestnika jest nagranie filmu, który zawiera ustną prezentacje książki metodą booktalkingu. Wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut, trzeba ją przesłać na szkolny email sp@edu.przyleki.pl

Zachęcamy do udziału!!! Na uczestników czekają nagrody!!!