,,Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”.

,, Z książką Ci do twarzy ‘’ – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej w Przyłękach

W tym roku podtrzymaliśmy szkolną tradycję i w miesiącu październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy  Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało ,, Z książką Ci do twarzy ‘’.W tym czasie  odbywało się wiele ciekawych akcji czytelniczych i konkursów bibliotecznych.

Uczniowie klas IV- VIII kontynuowały rozpoczętą w 2019 roku Baśń Szkoły Podstawowej w Przyłękach, napisali drugi rozdział naszej baśni oraz wykonali do niej ilustracje. Zajęcia te rozbudziły wyobraźnie dzieci i  ich zdolności twórcze. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością.

Dla  najmłodszych pociech z klas 0-III nauczyciel bibliotekarz przeprowadził warsztaty literacko-artystyczne,  na których czytano wybrane pozycje książkowe, a następnie wykonano niezwykłe zakładki do książek.

Kolejną akcją zakończoną sukcesem była zbiórka przeczytanych książek z  okładką ,na której jest portret autora lub innej osoby tzw. „ książka z twarzą ‘’.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny pt.,,  Z książka mi do twarzy” polegający  na wykonaniu fotografii przedstawiającej miejsce spotkań z książką. Wykonane zdjęcia były oryginalne, niewątpliwie uczniowie naszej szkoły posiadają olbrzymią inwencją twórczą.

Międzyklasowy konkurs ,,Wierszowanie nie takie trudne’’ stanowił ciekawe wyzwanie dla uczniów naszej szkoły. Wspólna praca bibliotekarza z dziećmi przyniosła zamierzone efekty. Napisane wiersze były niestandardowe i zaskakujące.

Wszystkie działania okazały się skuteczne, uczniowie rozwinęli twórcze myślenie, swoje zainteresowania i umiejętności.

I.O

Uczniowie wykonują prace plastyczne.