STO LATAWCÓW DLA NIEPODLEGŁEJ

„Sto latawców dla Niepodległej”- takie hasło przyświecało tegorocznemu Gminnemu Świętu Latawca, które odbyło się w naszej szkole 22.09.

W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Białe Błota. Przyszły całe rodziny i z całych sił wspierały swoich reprezentantów. Każdy zawodnik bardzo przeżywał swój start. Atrakcyjność latawców i dynamika ich lotów wywarła niesamowite wrażenie na Jury oraz widzach.
Sędziowie oceniali wysokość lotu, czas utrzymania się latawca w powietrzu oraz estetykę wykonania oraz czy latawiec posiadał symbole narodowe.Wręczyliśmy mnóstwo nagród, wyróżnień i pucharów.

Po udanych lotach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, balonowe cuda, zamki dmuchane, warsztaty artystyczne. Zgodnie z tradycją nie zabrakło biesiady przy ognisku, a także smacznych wypieków domowych, które przygotowali rodzice.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sponsorom, rodzicom, gościom i nauczycielom z innych szkół za wspólną zabawę.

Zapraszamy za rok!