“ROMBY INFORMATYCZNE” NA TURNIEJU “LIGA ROBOTÓW”

W czwartek 16 listopada członkowie szkolnego koła informatycznego “Romby informatyczne” wzięli udział w etapie regionalnym ogólnopolskich zawodów robotycznych pod nazwą “Liga Robotów”.

“Turniej ten jest oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. To projekt, na skalę światową, wspierający talenty. Projekt daje możliwość połączenia najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii oraz technologii, aby przez aktywne zaangażowanie uczniów, odkrywać ich talenty i pasje.” – strona konkursu.

W czasie turnieju uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach:

  1. Wyścig – polegał na skonstruowaniu pojazdu napędzanego gumką i pokonaniu zadanej odległości.
  2. Programowanie – sprawdzało umiejętności uczestników w programowaniu “na żywo”, uczniowie losowali komplet 3 zadań i musieli w wyznaczonym czasie zaprogramować robota, by wykonał zadanie.
  3. Zadanie praktyczne (na macie) – zadanie polegało na skonstruowaniu i zaprogramowaniu robota z LEGO Spike Prime, który w wyznaczonym czasie zebrał z maty jak największą liczbę znaczników.

Nasza drużyna zdobyła I miejsca w kategorii programowanie i wyścig oraz świetne III miejsce w klasyfikacji generalnej.  Dzięki udziałowi mogliśmy sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce, przetestować swoje pomysły oraz zdobyć nieocenione doświadczenie. Turniej okazał się dla nas okazją zarówno do nauki, jak i dobrej zabawy. W trakcie zawodów uczestnicy mogli również skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji w formie stoisk druku 3D, wirtualnej rzeczywistości, konsol, fotobudki 360 stopni oraz treningowych.

Dziękujemy organizatorom: Ministerstwo Edukacji i Nauki, MEIN Tech, GovTech Polska, Instytutowi Badań Edukacyjnych oraz Ośrodkowi Rozwoju Edukacji za możliwość udziału w turnieju, a szczególnie dziękujemy obecnym na turnieju sędziom za świetną atmosferę oraz Sylwii Żołnie za okazane wsparcie nas w czasie turnieju. Liczymy na kolejne edycje.

Skip to content