Przyłęki w Łuczniczce

30 stycznia br. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach oraz podopieczni parafialnego Caritasu uczestniczyli w imprezie “Bezpieczeństwo z Mikołajem” w hali Łuczniczka w Bydgoszczy, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była tolerancja wobec odmienności. Dzieci mogły zobaczyć spektakl na ten temat oraz pokazy: kapuery, tańca towarzyskiego i grupowego oraz koncert muzyki country. Całość bowiem ujęta została w konwencję westernową. Nie zabrakło oczywiście pokazu grupy antyterrorystycznej policji – wjazd radiowozu na sygnale i panowie w czarnych kominiarkach wzbudzili powszechny aplauz młodzieży.

Wszyscy uczestnicy zostali symbolicznie obdarowani przez gospodarzy i mimo siarczystego mrozu z uśmiechem wracali do domów.

Iwona Osesek