Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji projektu “Zaprogramuj PRZYSZŁOŚĆ #6”.
„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.
Celem „Zaprogramuj przyszłość” jestpodniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.
Doświadczeni trenerzy przygotują 1200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z 222 szkół do prowadzenia lekcji z programowania. Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Następnie, świetnie przygotowani nauczyciele, pod okiem trenerów, poprowadzą 15 ciekawych lekcji
z programowania dla uczniów klas 1-3.
