PROJEKT PÓŁKOLONIE ZA NAMI…

Drugi turnus gminnych półkolonii z profilaktyką na ,,Ty ‘’ w Szkole Podstawowej w Przyłękach był okazją do wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją krajoznawstwa czy współczesnej technologii.

W każdy dzień półkolonii dzieci wzbogaciły swoje umiejętności i sprawności uczestnicząc w zajęciach LEGO z wykorzystaniem programu We Do 2.0, projektowaniu ,, Wakacyjnego zielnika” z pomocą Google Obiektyw, warsztatach kulinarnych połączonych z pieczeniem pizzerinek.

Dzień z wodą, bitwa na mokre gąbki czy zawody w rzucie wodnymi balonami wzbudził najwięcej pozytywnych emocji i wrażeń wśród uczestników półkolonii. Wycieczka do Ciechocinka to krajoznawcza i praktyczna lekcja historii podczas której półkoloniści poznali tajniki wytwarzania ciechocińskiej soli.

Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil na półkoloniach ich uczestnicy wrócili do domu z własnoręcznie ozdobioną eko- torbą oraz zielnikiem. Każdy z rąk zastępcy wójta Gminy Białe Błota pana Pawła Zuehlke otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Dziękujemy kolonistom i nauczycielom za wspólny czas, który będziemy z uśmiechem wspominać – do zobaczenia we wrześniu.

I.O