GMINNE PÓŁKOLONIE „Z PROFILAKTYKĄ NA TY”

Kreatywnie…., sportowo…. i zabawnie. Pierwszy turnus półkolonii już za nami!

Wakacje to czas przeznaczony na odpoczynek, oraz świetną zabawę. Z taką myślą przewodnią wkroczyliśmy w czas półkolonii w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowksiego w Przylękach. W trakcie półkolonii uczestnicy mieli możliwość korzystania z wielu różnorodnych atrakcji. Dzieci uczestniczące w zajęciach rozwijały swoje zainteresowania oraz wyobraźnię tworząc „dzieła sztuki” z chrupek kreatywnych, lepiły z gliny, malowały w plenerze. Zabawy z chustą oraz animacje przygotowane przez wychowawców wywołały wiele uśmiechu na twarzach naszych milusińskich. Zajęcia terenowe doskonaliły spostrzegawczość, a wycieczki do JuraParku w Solcu Kujawskim oraz Nadleśnictwa w Białych Błotach wzbogaciły  wiedzę ogólną. Nie zapomnieliśmy oczywiście o temacie przewodnim półkolonii „Z PROFILAKTYKĄ NA TY”. Z zakresu profilaktyki dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantem  dotyczącym bezpieczeństwa podczas wakacji oraz trenerem pozytywnej psychologii kryzysu, który poprowadził warsztaty z zakresu pozytywnych relacji. Dziękujemy bardzo za tydzień wspólnych zabaw i zapraszamy za rok!!.

A. Nowakowska