OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W PRZYŁĘKACH

Społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Już 4 listopada w kościele parafialnym  po uroczystej Mszy Świętej odbył się koncert “Zaduszki dla Niepodległej”. Uczestniczyli w nim  uczniowie (recytatorzy z klasy 8, chór szkolny, drużyna zuchowa) oraz zaproszeni goście. W środę 7 listopada świętowały szczególnie dzieci młodszych  klas (0 -3) podejmując działania związane z propagowaniem patriotyzmu.

Kulminacyjnym punktem obchodów był uroczysty apel w dniu 9 listopada. O godz. 11.11 został odśpiewany Hymn Polski, a następnie uczniowie przestawili montaż słowno-muzyczny. Tego dnia został także rozstrzygnięty szkolny konkurs historyczny. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Na pamiątkę obchodów 100 lat Niepodległej Polski każda klasa posadziła na terenie szkoły drzewo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poszczególnych działań związanych z obchodami Święta Niepodległości.