Nowa przestrzeń edukacyjna w SP Przyłękach

13 października – w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej został otworzony nowy rozdział w życiu Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach – dokonano otwarcia nowych sal lekcyjnych dla zerówek.
Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali przedstawiciele wszystkich społeczności związanych z oświatą: Wójt Gminy Białe Błota – Pani Katarzyna Kirstein – Piotrowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Maria Wolsztyńska, Sołtys Sołectwa Przyłęk – Pan Jerzy Kacprzak, Ksiądz Proboszcz – Zdzisław Lahutta, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Przybyła oraz Dyrektor Szkoły – Pani Alicja Włodarczak, a wraz z nią najmłodsza uczennica szkoły Martynka Budziszewska.

Dzieci uświetniły swoje święto występami, nie zabrakło „wystrzałowego” tortu i innych słodkich upominków. Maluchy korzystają z nowych pomieszczeń przy ul. A. Przesieckiego już od 10 października i ciągle są pod wrażeniem wspaniałego kolorowego wyposażenia, dostosowanego do ich wieku i rozwoju. Mają do dyspozycji 2 duże sale, szatnię, hol oraz dwie łazienki.

Mamy nadzieję, że standardy pobytu dzieci w placówce przełożą się w przyszłości na jakość ich wykształcenia.