Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyłękach mówią: „ZOSTAŃCIE W DOMU !!!”

Co robią wychowankowie zerówki, podczas gdy funkcjonowanie placówek oświatowych zostało czasowo zawieszone? Otóż spędzają fantastyczny czas w gronie najbliższych- bawią się, grają w planszówki, rozwijają swoje zainteresowania i pasje, a także uczą się i doskonalą zdobyte wcześniej umiejętności. Nie zapominają również o aktywności fizycznej i wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, spędzają czas w przydomowych ogródkach oraz spacerują- oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. I choć trochę tęsknią już za szkołą, to pokazują, że „siedzenie w domu” wcale nie jest takie złe. Ba, może być nawet pożyteczne. Aby to pokazać, dzieci postanowiły aktywnie zaangażować się w walkę z „kuzynem” grypy i przeziębienia-  koronawirusem. Przez „walkę” należy tu rozumieć zapobieganie rozprzestrzenianiu się tego nieproszonego gościa na inne osoby. W tym celu wykonały plakaty pod hasłem: „Zostań w domu”, mające zachęcić koleżanki i kolegów oraz osoby dorosłe do bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii i pozostania w domach w ciągu najbliższych dni. Jako wychowawczyni- jestem z nich BARDZO DUMNA! Brawo dla: Leny K., Pauliny, Hani, Zuzi, Wiktora, Kamila, Filipa, Michała, Kuby, Konrada! A oto efekty ich pracy!!!