I TURNUS GMINNYCH PÓŁKOLONII DOBIEGA KOŃCA…

Pierwszy turnus Gminnych półkolonii z profilaktyką na „Ty” w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego  w Przyłękach to 5 dni wypełnionych zabawą, nauką oraz twórczym działaniem.

Warsztaty profilaktyczne, kulinarne i LEGO- rozwijały kreatywność uczestników półkolonii, wycieczka do Biskupina i dawne zabawy podwórkowe przeniosły dzieci w czasie do przeszłości. Piękny słoneczny dzień odbył się pod hasłem woda.  Najwięcej emocji w tym dniu towarzyszyło dzieciom podczas bitwy na mokre gąbki oraz zawody w rzucie wodnymi balonami.

Ostatni dzień półkolonii to rozpoznawanie roślin dzięki technologii Google Obiektyw – rozpoznawanie zdjęć, zbieranie materiałów do zielnika i tworzenie na wzór patrona szkoły pierwszego w życiu suchego ogrodu. Zwieńczeniem tych działań był konkurs z nagrodami. Wesoło rozpoczęty czas wakacji wróży naszym półkolonistom dwa miesiące pełne wrażeń i powrót do szkoły z głową pełną pięknych wspomnień i pozytywnej energii.