GMINNE PÓŁKOLONIE ZA NAMI…. RADOSNE UŚMIECHY NA TWARZACH DZIECI -NAJLEPSZA NAGRODA DLA ORGANIZATORÓW:)

TURNUS I Niesamowite przeżycia towarzyszyły dzieciom podczas wycieczek na pola lawendy czy do ogrodu  botanicznego. Podczas  warsztatów pszczelarskich poznały życie pszczół z bliska.  Wyjazdy uatrakcyjniły spotkanie z kozami, kurami, wspólne pieczenie kiełbasek czy tworzenie lawendowych bukietów i saszetek. Dzieci własnoręcznie wykonały zdobienie toreb suchymi pastelami, jak także malowały na wodzie. Na koniec półkolonii każdy uczestnik otrzymał medal za udział w licznych zawodach sportowych i mały upominek.

I. Ostrowska

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom Gminnych Półkolonii “Z profilaktyką na TY”:

TURNUS II
W ostatnim tygodniu lipca 2020 r. w Szkole Podstawowej w Przyłękach odbyły się półkolonie gminne pod hasłem „Z profilaktyką na TY” zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Białe Błota. W ramach zajęć odbyły się wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Bydgoszczy, gdzie dzieci mogły zapoznać się z pracą pszczelarza oraz do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo u Amadeusza”, w którym miały okazję zobaczyć z bliska przeróżne zwierzęta, takie jak skunks, szop pracz czy agama. Podczas półkolonii dzieci nauczyły się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczyły w zajęciach sportowych i plastycznych, a także w warsztatach z psychologiem. Odbyły się też warsztaty ceramiczne, Ebru oraz z podstaw makramy. Na zakończenie półkolonii uczestnicy otrzymali medale, dyplomy oraz drobne upominki.

A. Duda