BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych to październik.

Tegoroczne hasło brzmi:
WYOBRAŹ SOBIE

Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów szereg konkursów, które będą się odbywać przez cały październik. To najdłuższa szkolna impreza, trwać będzie aż cztery tygodnie !!!
Zapraszamy wszystkich do udziału.
W miesiącu październiku, każdy kto wypożyczy książkę otrzyma słodki lub mniej słodki upominek. Zapraszamy do wypożyczania… Uczniów i nauczycieli !!!

Harmonogram imprez:
I TYDZIEŃ

Biblioteczne życzenia
W dniach od 2 do 9 Października wyobrażamy sobie jaką pozycję książkową chcielibyśmy mieć w naszej bibliotece. Pomysł zapisujemy na plakacie przed biblioteką szkolną.

II TYDZIEŃ

Konkurs plastyczny z nagrodami dla klas 0-VIII
Przypominamy sobie i wyobrażamy co czytali nasi przodkowie, dziadkowie ,rodzice. Wykonujemy plakat pt. “Moja rodzina i książki”. Zapisujemy na nim tytuły ulubionych książek dziadków, rodziców i rodzeństwa oraz ich opis. Ozdabiamy nasze dzieło rysunkami lub zdjęciami okładek książek. Gotowy plakat przynosimy do biblioteki szkolnej do dnia 10 października.

III TYDZIEŃ

Wyobraźmy sobie i zapiszmy…

Podczas wybranych zajęć lekcyjnych w dniach 14 – 18 października uczniowie klas IV -VIII stworzą baśń Szkoły Podstawowej w Przyłękach, która zostanie przeczytana
przed konkursem na “Mistrza Pięknego Czytania” dnia 23 października.

Wyobraźmy sobie i wykonajmy plakat-collage

Każda klasa wymyśla hasło i tworzy plakat -collage z hasłem promującym czytelnictwo.
Wygrana klasa zdobędzie nagrodę.

IV TYDZIEŃ

Konkurs “Mistrz pięknego czytania”
Dnia 23 października chętni uczniowie z klas IV-VIII wezmą udział w konkursie i przeczytają w czasie do dwóch minut wcześniej przygotowany tekst.
Liczy się poprawność przeczytanego tekstu i jego emocjonalny wyraz.
Gwarantujemy nagrody.

Konkurs plastyczny z nagrodami
Chętni uczniowie klas 0-VIII wykonają zakładkę do książki do dnia 21 października.Gotowe prace przynosimy do biblioteki szkolnej.

Dnia 30 października odbędzie się apel podsumowujący.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!