BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO ,,KSIĄŻKOWYCH WAKACJI’’!!!

Biblioteka szkolna zaprasza do ,,Książkowych wakacji’’. Zabierz książkę na wakacje !!!

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI „PASZPORT CZYTELNICZY” – ZASADY

1. Wszyscy uczniowie klas I-VII otrzymują „Paszport Czytelnika”.
  2. W paszporcie znajdują się propozycje czytelniczych aktywności.
  3. Uczeń wypełnia paszport, samodzielnie pracując z dowolną książką (nie musi być ze szkolnej biblioteki), czyli:
  • rysuje jej głównego bohatera,
  • wpisuje ulubiony cytat,
  • zaznacza na mapie, z której części świata pochodzi autor,
  • zapisuje najmilsze chwile wakacji
  • wpisuje na stronie okładkowej tytuły przeczytanych książek.
  1. Wszystkie powyżej wymienione zadania do wykonania przez ucznia są również opisane w paszporcie.
  2. We wrześniu uczeń przynosi do bibliotekarza paszport do ostemplowania, co upodobni go do prawdziwego paszportu ze stemplami z wyjazdów.
  3. Po wypełnieniu i ostemplowaniu przez bibliotekarza całego paszportu uczeń otrzymuje pochwałę i upominek.

Powrót dzieci i młodzieży do szkół to dobry moment, aby przypomnieć uczniom o bibliotece i o tym, że książka może stać się świetną odskocznią od cyfrowej rzeczywistości!

Serdecznie zachęcam do udziału😊😊😊

Nauczyciel bibliotekarz