AKCJĘ “BEZPIECZNE WAKACJE” CZAS ZACZĄĆ!

Wakacje tuż, tuż!!!

Dlatego po raz kolejny w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie w ramach

akcji  „ Bezpieczne wakacje”.

 Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież oraz dorosłych. Dzięki współpracy z Komendą Miejską  Policji w Bydgoszczy w szczególności z Wydziałem Prewencji uczniowie naszej szkoły, mogli po raz kolejny brać udział w szkoleniu przeprowadzonym przez przewodników z psami oraz funkcjonariuszy z Ogniwa Wodnego.

Policjanci rozmawiając z dziećmi zwrócili uwagę na fakt, że każdy pies, nie ważne czy duży czy mały, może być agresywny. Dlatego należy pamiętać, że nigdy nie wiemy jak zareaguje zwierzę podczas kontaktu z nami. 

Nieodłącznym elementem spotkania  dotyczących bezpiecznego kontaktu z psem jest ćwiczenie bezpiecznej postawy, która może je uchronić przed atakiem agresywnego zwierzęcia.

Także nie zabrakło informacji i ćwiczeń  na temat  bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, funkcjonariusze z Ogniwa Wodnego KMP w Bydgoszczy  zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z kąpielisk oraz sprzętu wodnego. Przećwiczyli z dziećmi umiejętność prawidłowego założenia kamizelki ratunkowej oraz zapoznali z procedurami alarmowania w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu osób korzystających z letniego wodnego wypoczynku.

Maria Dybiona pedagog szkolny