BĄDŹMY RAZEM :)

Pierwszy weekend nowego roku szkolnego upłynął nam pod hasłem „Bądźmy razem”. To właśnie 4 września mieszkańcy Przyłęk mieli okazję spotkać się w gronie rodziny i  przyjaciół na Festynie Rodzinnym organizowanym przez Sołectwo Przyłęki oraz Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego. Festyn otworzył symbolicznie Wójt Gminy Białe Błota – Pan Dariusz Fundator, witając wszystkich obecnych oraz życząc udanej zabawy i wielu pięknych wrażeń.

Występy sceniczne zapoczątkował taniec żabek i biedronek w wykonaniu uczniów  klasa 2, następnie zaprezentowała się Amelka zachwycając swą grą na keyboardzie, uczniowie klasy ósmej tanecznym krokiem przybliżyli publiczności historię tańca, natomiast siostry Lachowicz zatańczyły Modern Jazz, a szkolne koło fletowe oczarowało widownię melodią z filmu „Titanic”.

Atrakcji organizowanych przez Szkołę Podstawową w Przyłękach było znacznie więcej: taniec zumba z udziałem publiczności, zabawy z chustą animacyjną, konkursy rodzinne z nagrodami, pokaz baniek mydlanych. Niezmiennie jak co roku, nie zabrakło również niespodzianek w naszych „domkach”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do wyboru było malowanie na wodzie, skręcanie balonów, tworzenie gniotków oraz przepięknych zabawek z origami.

Uczestnicy festynu mieli również okazję dzięki uprzejmości OSP Białe Błota obejrzeć z bliska sprzęt strażacki oraz pokaz ratownictwa medycznego – Grupa 112.

Gościem specjalnym był Wiktor Przyjemski – utalentowany i wielokrotnie nagrodzony żużlowiec, zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, absolwent Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, który podczas wywiadu opowiedział o swojej zawodowej karierze żużlowca.

Nie zabrakło kawiarenki, w której można było skosztować przepysznych domowych wypieków przygotowanych przez rodziców, kiełbasek z ogniska oraz zabawy na dmuchanych zamkach.

Pogoda również nas nie zawiodła 😊 – piękne słońce i błękitne niebo sprawiły, że na teren szkoły przyszły tłumnie rodziny z dziećmi. Nareszcie mogliśmy pobawić się „RAZEM”.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do tego, aby ten dzień był tak wyjątkowy i sprawili,  że Przyłęki znów tętniły pozytywną energią. Następny festyn już niedługo – widzimy się już za miesiąc na doskonale znanym wszystkim i z niecierpliwością wyczekiwanym „Gminnym Święcie Latawca”. Do zobaczenia 😊