102 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień 11 listopada 2020 roku o godzinie 11.11 w wielu przyłęckich domach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” i odśpiewała hymn narodowy łącząc się na platformie MSTeams. I choć Narodowe Święto Niepodległości należy do najradośniejszych momentów naszej tradycji szczery, płynący z dziecięcych gardeł i serc śpiew sprawił, że nie obyło się bez wzruszenia.
Nauczyciele przygotowali wiele interesujących projektów. Okazało się, że młode pokolenie przyłęczan jest dumne ze swojego kraju i z entuzjazmem tworzyło plakaty, kotyliony, po obejrzeniu prezentacjii filmów edukacyjnych debatowało o tym, co to znaczy być patriotą współcześnie. Zerówkowicze z przejęciem recytowali wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego Dziecka”. Klasa pierwsza uraczyła nas widowiskiem tanecznym „Jestem Polką i Polakiem”. W sentymentalną podróż do czasów Ojców Niepodległości zabrał nas zespół fletowy, wykonując utwór „O mój rozmarynie”.
Tegoroczne obchody, z uwagi na sytuację, uzmysłowiły nam, że w każdych okolicznościach można dać wyraz postawie patriotycznej, np. poprzez dekorowanie przez dzieci domów z tej okazji, co uczniowie udowodnili tworząc prace na konkurs plastyczny.
Mam nadzieję, że uczucie wspólnoty, towarzyszące Świętu Niepodległości, zagości wśród nas na dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu “Co to jest Niepodległość?…” – podsumowania naszych szkolnych działań związanych z Dniem Niepodległości.