WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W OLIMPINIE

9 kwietnia dzieci z naszego klasy 0 i I wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego.  Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.
W pierwszej kolejności dzieci mogły obejrzeć  maszyny . Miały możliwość zobaczenia z bliska traktory , oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących  do czego służą poszczególne maszyny. Jednak największą atrakcją była możliwość wejścia do ciągnika i zobaczenia go z bliska.
Po obejrzeniu maszyn dzieci zwiedzały poszczególne miejsca ze zwierzętami. Następnym miejscem które oglądaliśmy była obora z krowami i cielętami. Tam dowiedzieliśmy się jak dojone są krowy, co jedzą i jak należy o nie dbać , by były zdrowe. Największą niespodzianką dla dzieci, którą gospodarze przygotowali  było zobaczenie koni i źrebiąt, duże wrażenie zrobiła na nas opowieść o tym skąd pochodzą konie, okazało się, że wszystkie one zostały uratowane …
Serdecznie dziękujemy państwu Putz za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
Życzymy Wam dużo , dużo zdrowia i sił do pracy!