EMIL SAYFUTDINOV W NASZEJ SZKOLE

Spotkanie z żużlowcem Emilem Sayfutdinovem

22 marca naszą szkołę odwiedził znany i ceniony na świecie żużlowiec Emil Sayfutdinov, który pomimo młodego wieku na swoim koncie ma takie sukcesy jak brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Speedway Grand Prix z 2009 r., dwa złote medale w Mistrzostwach Świata Juniorów z 2007 i 2008 roku, a także wiele innych prestiżowych nagród. Wizyta Emila była okazją nie tylko do tego, by przybliżyć uczniom sport motorowy, jakim jest żużel, ale również by rozbudzić w nich sportowe zainteresowania i pasję. Nasi podopieczni mogli z bliska zobaczyć jak wygląda motocykl żużlowy, kevlar (kombinezon) oraz inne akcesoria żużlowe. Mieli też możliwość zadawania pytań, dzięki czemu wzbogaciły nieco swą wiedzę z zakresu dziedziny sportu, jaką uprawia nasz gość. Emil wyraźnie rozgranicza to, co dzieje się na torze, a mianowicie ściganie się z dużą prędkością i poza nim. Ulica nie jest polem, gdzie można dawać popis swoim umiejętnościom i szaleństwom na motocyklu czy nawet rowerze, są do tego specjalnie przeznaczone miejsca i obiekty- i tylko tam można bezpiecznie uprawiać sporty wyczynowe. Poza kwestiami stricte związanymi z żużlem, dzieci dowiedziały się również, że sukces nie spada z nieba, lecz sami musimy na niego ciężko i konsekwentnie pracować. Nasz gość już jako dziecko wiedział czego chce i tego się trzymał, a jego wytrwałość i umiejętność efektywnego zarządzania czasem doprowadziły go w „miejsce”, w którym znajduje się teraz. Dziś jest idolem i przykładem do naśladowania dla wielu młodych ludzi, ale na swej drodze do sukcesu nie był sam, zawsze towarzyszyły mu osoby, z którymi dzielił swe marzenia. W tej chwili jest to zespół wykwalifikowanych ludzi, z którymi współpracuje, jednak na samym początku wspierały go osoby najbliższe- mama, tata, brat, koledzy. Każde zwycięstwo Emila na torze jest efektem zarówno jego talentu, indywidualnych cech, jak i pracy zespołu. Osiągnął sukces, ponieważ robi to, co kocha i ma wokół siebie ludzi, którzy mają ten sam cel, te same marzenia.                                                                                                                                   Korzystając z okazji- jako społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach chcielibyśmy serdecznie podziękować Emilowi oraz jego managerowi Tomaszowi Suskiewiczowi za spotkanie, za to, że w natłoku codziennych obowiązków, treningów oraz zawodów znaleźli chęci i czas, by nas odwiedzić, zainspirować i zmotywować do działania.

Agnieszka Duda